Jordán 826 m.n.m-je jedním z nejznámějších vrchů Středních Brd. Stejně se jmenuje i bývalá vojenská cílová plocha. Velmi populární jsou pláně , mezi Jordánem a Houpákem,které patří přes oficiální zákaz vstupu k nejnavštěvovanějším lokalitám Středních Brd. Je to místo s mimořádnými výhledy a určitě také vojenskou historií-stavbami ,které se zde nalézají.
V kronice obce Strašice je popsán rok 1928 , kdy se na Jordánu začala budovat vojenská cílová plocha-
Kronika : V červenci se začalo s kácením lesa na první cílové ploše "Jordánu " Pracovalo se nejprve s místními lesními dělníky,později bylo přibráno dělnictvo se Slovenska a Podkarpatské Rusi,až z nevýchodnější části Jasiny. A také byli přibráni Němci ze Šumavy Pracovalo zde asi 500 mužů. Slovákům postavila lesní správa dvě velké boudy ze dřeva.Rusíni si sami postavili své příbytky, dle svého způsobu a to celkem tři. Slováci se stravovali sami,když přišli večer z práce,tak si vařili v boudě polévky, maso, knedlíky,také měli svoji kuchařku..rusíni oproti Slovákům byli hodně zaostalí.Jejich ubikace byly zcela primitivní. Vlastně jen střecha nad kruhovou plochou.Střed střechy byl otevřený a uprostřed plochy měli ohniště..Kolem něho na zemi pokryté klestem,leželo mužstvo nohama k ohni.Jejich strava byla zvláště na počáttku, chléb,špek a cibule.Později si také vařiliI jejich šat byl primitivní.Jejich výdělek činil průměrně asi 40 Kčs denně. Dopadová plocha,jež má být vykácena měří 164 ha. Do jara má být kácení ukončeno a dřevo do 1 července 1929 vyvezeno Dne 1. července 1929 má padnouti první rána na hotové střelnici.
Kromě jmenovaných pokračují od loňska ve vyměřování vojáci zeměpisného vojenského ústavu---citace z kroniky obce Strašice
Na jaře roku 1935 byl na cílové ploše Jordán vybudován pěchotní srub "CE". jednalo se o masivní betonový objekt. v jeho blízkosti byly vybudovány ještě dva lehké objekty pro zkoušky boční palby Na jeho výstavbě pracovalo 250 dělníků Kompletně vybavená pevnost byla předána v listopadu 1936 a přišel si jí prohlédnout tehdejší prezident Edvard Beneš.Během 2 světové války a krátce po ní byly srub i okolní lehké objekty postřelovány a téměř zničeny. v roce 1948 byl srub opraven. Na přelomu 50-60 let byl i přezbrojen novou protitankovou zbraní. Po roce 1990 byl tento objekt využíván také k ukázkám boje v opevnění v rámci akcí Bahna . "Zahrál " si i v několika filmech. Dnes není využíván a zatím je opuštěn.
Nekrásnější je plocha Jordánu na podzim,kdy jí celou pokryjí koberce fialového vřesu.Pod plevelnými nálety břízek vykoukne zlaté kapradí a břízky začnou marnotratně rozhazovat svoje zlaťáčky.