Brdy-vrch Třemošná

Vrch Třemošná 778.m.n.m. je výraznou krajinnou dominantou. Od Příbrami vystupuje nad okolní terén,jako hřbet s několika vrcholy.Nejvyšší  z vrcholů  Velká Třemošná  je porostlý smrčinami,v některých místech se zachovaly původní  bučiny. Mezi vrcholy Malé a Velké Třemošné se nachází slepencový skalní útvar  Kazatelna. Ve svahu pod skalou je rozsáhlé suťové pole. Z Kazatelny je  krásný výhled na Příbramsko a daleké okolí až po Šumavu. Ze sedla na opačnou stranu, jsou výhledy na Tok,na vodní nádrž Octárnu a k Obecnici.

Vrch Třemošnou jsme navštívili mnohokrát,poseděli jsme na  Kazatelně na lavičce a dívali se do dálek.Při jedné z dalších návštěv ,jsme na lavičku neusedli- byla polámaná ,rozbitá.Po nějaké době,jsme se dozvěděli od našeho známého Václava Knechtla, že je na Kazatelně  umístěna  lavička nová.S nápadem obnovit lavičku na Kazatelně přišel Jiří Stejskal,Vašek Knechtl,se tohoto nápadu "chytil".Akci prý říkali  "Záchrana lavičky na Třemošné."Jiří Stejskal snesl torzo lavičky dolů do Podlesí a začal pracovat na opravě.Té ze zúčastnil i Vašek Knechtl.Nová lavička byla na světě.Lavičku vynesli opět na Třemošnou i za účasti a pomoci JUDr Pavla Čámského. / -Brdy-Res publica.cz/
Lavička opět slouží k odpočinku i k vychutnání krásných výhledů do krajiny.Díky za ní-už jsme jí několikrát opět  využili.
 
vrcholová část Třemošné
vrcholová část Třemošné
v sedle mezi Malou a Velkou Třemošnou
v sedle mezi Malou a Velkou Třemošnou
výhled na zalesněný pás vrchů a na vrch Tok
výhled na zalesněný pás vrchů a na vrch Tok
na Kazetelně
na Kazetelně
skála Kazatelna
skála Kazatelna
12029714_1041592805851375_1533106475748231033_o[1].jpg
Brontosauři :
 posvěcený deštěm,který padá z nebe,
vlasy jako vodník,pod šosem to zebe,
z kůže břízy narodil se oheň,vysuší jim promáčenej den.
Malovaný sluncem,hnědou barvou klasů,
indiánský hrátky,starejch dobrejch časů.
Večer zvedaj hlavu do rozsvícenejch hvězd,
lesem zazní písně dlouhejch cest ......
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one