Jak to začalo a novinky na webových stránkách

Všechny knihy zežloutnou ,ale kniha přírody​
má každý rok nové ,nádherné vydání
 Hans Christian Andersen ​
Jmenuji se Zdena a vítám Vás na svých webových stránkách.
Téměř celý svůj život žiji ve Zbiroze.. Nikdy jsem odtud nechěla nikam utíkat  - mám to tady prostě ráda.Máme s manželem rádi přírodu ,je to společný koníček,což je velká výhoda.Zabere sice hodně času,ale proč ne.Naše děti dávno odešly z domova a tak jsme zůstali sami.Ne ,že bychom se s nimi nestýkali ,to určitě ano,ale co s volným časem,který se dříve věnoval jim a také zaměstnání.Tam už teď nemusíme.Nevysvětlujte si to špatně.Nejsme žádní rentieři,kteří nemusí pracovat, jsme prostě normální důchodci.Nechceme zatím jen posedat a tak volný čas trávíme podle svých představ.Dříve nás chodívalo více,ale postupně přátelé odpadali / z nejrůznějších důvodů/ a tak nakonec jsme na ty toulky zůstali sami.Dokud to jde,tak se jich vzdát nechceme. Já ráda fotografuji,ne že by to byly nějaké super fotky. Jsou to fotografie pro radost moji,radost naší rodiny,radost mých i našich přátel. Vždycky si s nimi přinesu domů kousek té krásy,kterou nám příroda nabízí.Kdykoliv se mohu s nimi vrátit do míst,která  máme rádi. Hodně čtu,mám ráda historii.sbírám pověsti z okolí i z dalších regionů,píši zápisky z našich toulaček,napovídávám audiokazety.Prostě se nenudím.Nikdy jsem se nechtěla nikde nijak prezentovat a zviditelňovat.Jsem hodně ve styku s lidmi  a poslední dobou mi pořád někdo přemlouval,abych něco ze svých výtvorů zveřejnila. To pro mne nic neznamenalo. Až najednou pro mě náš syn jednoho dne založil webové stránky. Pochopitelně čisté jako padlý sníh. Nějakou dobu jsem okolo nich chodila a dělala,že nejsou moje.Pak jsem se osmělila a stránky otevřela. Nevěděla jsem " která bije" a tak začátky byly krušné. Bylo to formou pokus-omyl / a to několikrát /a pak pokus -vyšlo to. Kolikrát jsem někam nechtěně sáhla a hotové věci jsem si smazala.Vzdát už jsem to ale nechtěla a tak volání SOS o radu na všechny možné strany a nakonec se mi podařilo něco sesmolit. Takže jste vítáni  a můžete se virtuálně toulat místy,kterými nás naše "toulavý boty " nosí.Možná se vám budou nějaká místa líbit  a budete je chtít navštívit. Žádná fotografie i kdyby byla sebekrásnější.nemůže nahradit skutečný prožitek.Příroda se musí vnímat všemi smysly.


Vzhled webových stránek je změněn.Nabídka hlavních  lokalit kterými můžete procházet je po levé straně.Nyní se nemusí hledat v dlouhém sloupci jednotlivých  podrubrik  v určité lokalitě.Nejdříve se Vám  po otevření webových stránek otevře Zbiroh- tato stránka Vás seznámí s historií Zbiroha a jsou přiložené fotografie . Až si vše prohlédnete, tak můžete pokračovat.Pod  názvem Zbiroh/ tučným písmem / jsou ještě dva  další rámečky Zbiroh- Zbiroh. Když ťuknete na první rámeček,tak se vám objeví celá nabídka lokalit v okolí Zbiroha .U dalších lokalit  Berounka ,Český kras  ,Křivoklátsko, Brdy /vlevo na monitoru /se hned  po ťuknutí na název objeví  seznam všech míst, která můžete  navštívit v té zobrazené lokalitě../"tuto kuchařku"/ s přesným návodem nového prohlížeče  jsem napsala  pro ty,kteří byli zvyklí na starý prohlížeč a s počítačem nejsou  až takoví kamarádi.Pochopitelně nikoho tím nechci urazit. Sama jsem z generace, která také u počítače nevyrostla a občas také  potřebuji tu zmíněnou "kuchařku"-zkrátka někam postrčit a nasměrovat .Ti ,kterým se to zdá zbytečné a orientují se okamžitě, ať tuto rubriku přeskočí.Přeji příjemnou virtuální vycházku po našem krásném okolí. 

Chtěla bych,aby tyto stránky zůstaly co nejdéle " živé ". Budu se snažit  /pokud to půjde  /, přidávat nové fotografie,měnit je za fotografie okoukané a budu se snažit přidávat i další lokality.Možná se budou líbit těm,kteří se už do přírody nedostanou.Vždyť je u nás krásně.

Webové stránky  Vás  provedou okolím Zbiroha,Křivoklátskem, zavedou  Vás do Českého krasu,budou Vás doprovázet údolím Berounky  a můžete s nimi navštívit i Brdy

Novinky na  webových stránkách

Nové zprávy v rubrice Brdy- lokalita, Zase na Brdy-plánovaný Dům přírody na zámečku Tři trubky

 .V rubrice Křivoklátsko v lokalitě vrch Ušák výměna fotografií ,Do rubriky Brdy byla přidána lokalita, Brdy vrch Hradec,Výměna fotografií v rubrice Křivoklátsko  - v lokalitě vrch Bludný  ,Do rubriky Berounka,lokality Skryje a okolí přdané povídání "Narodila se kniha ,,V úvodní rubrice Křivoklátsko výměna fotografií  Do rubriky  Křivoklátsko,přidáno - Křivoklátsko,procházka podzimními lesy  a výměna fotografií  ,V rubrice Zbiroh -v lokalitě  Bukov a Špacírka ,výměna fotografií a přidáno povídání o jedné podzimní procházce,    v rubrice  Brdy-lokalita Plešivec výměna fotografií  , v rubrice  Zbiroh- v lokalitě PP Radeč ,Bílá skála, výměna fotografií, Nově přidané fotografie a povídání do rubriky Berounka -do lokality Krajem Oty Pavla.  ,Nově přidané fotografie do rubriky Křivoklátsko -lokalita Křivoklátsko  vrch Čerchov a TO Červánek  , Do rubriky Brdy , přidána nová lokalita- Brdy Převážení a Jezevčí skála, Do rubriky Zbiroh byla přidána nová lokalita -Radnický potok , Do rubriky Brdy,přidaná nová lokalita -Studený vrch ,Do rubriky Brdy,do lokality rybník Tisý přidány nové fotografie   ,Do lokality Přírodní park Trhoň  -přidané fotografie z vrchu Bábovka. Nově přidaná do rubriky Český kras -lokalita Klonk , Nově přidané fotografie do rubriky Brdy ,do lokality-Trempink na Brdech-Nově přidané fotografie do rubriky Brdy ,do lokality-Vrchy Slonovec a Klouček  ,Nově přidané fotografie  do rubriky Berounka-lokalita Berounka Srbsko, Karlštejn a okolí, Nově přidané fotografie do rubriky Berounka do lokality Berounka, Pojďte se procházet okolím  Berounky,  Nově přidaná do rubriky Brdy-lokalita Brdy -Zaniklé obce v Brdech , Nově přidaná do rubriky Brdy -lokalita Brdy,Krátké zatavení Na Baštíně,Nově přidaná do rubriky Brdy-lokalita vrch Florián, Nově přidané fotografie do rubriky Brdy -lokalita Padrťský potok , Nově přidané fotografie do rubriky Český kras -do lokality,lomy Amerika,  Nově přidané fotografie do rubriky Berounka,-do lokality Berounka, Řevnice a Černošice-Mokropsy a do rubriky Berounka do lokality- okolí Kazína, Nově přidané fotografie do rubriky Berounka do lokality-krajem Oty Pavla, 

.

skupina Pacifik :
Jak tažní ptáci krajem táhnem,
na všechny strany světový,
města co září,barevnou září
 se o nás nic moc nedozví.

Jsou totiž naše písně zvláštní,
v městech se nápěv vytratí.
 Když voní louka,lokálka houká,
skály se tyčí nad tratí.
024.JPG
201110180011.JPG
033.JPG
006 (2).JPG
 Při sestavování webových stránek jsem použila pouze svoje vlastní fotografie.Popsala svoje vlastní pocity ,jak vnímám tu krásu ,kterou nám příroda nabízí.Vždyť krása je všude tam,kde jí chceme najít.
 K historickým,přesným místopisným  informacím,odborným geologickým informacím a odborným informacím o floře a fauně v různých lokalitách byla použita tato literatura. :


 brožura          : Zbiroh  1230-1980- vydáno u příležitosti  750 let od 1 písemné zprávy ,týkající se Zbiroha
brožura           : Rodný kraj J.V. Sládka  - na paměť stého výročí narození básníka
Katalog            .Gotika v západních Čechách /1230-1530
Josef Polák     : Josef Václav Sládek-život a tvorba  -knižní vydání​
brožura           : Procházka starým Zbirohem-vydalo Městské muzeum ve Zbiroze 2006
brožura           : Mikroregion Zbirožsko- vydáno Mikroregionem Zbirožsko
Kronika Zbiroha
​Kronika obce Srtrašice
Antonín Drachovský    :: Kulturní obrázky ze Zbirovska
Antonín Drachovský  :. Z dějin zbirovských železáren
Mgr.Luděk Krčmář : Poutní místa a místa zvláštní zbožnosti na Rokycansku
Jan Hučka        .     :  K historii zbirožské železárny ve Františkově -sborník Muzea Dr. Bohuslava. Horáka v Rokycanech
Josef Königsmark    : Rokycansko,Radnicko a Zbirožsko v lidových vyprávěních
 brožura            :František Paneš- Žďár- Osek
 knižní vydání-  :Stručný nástin historický z roku  1896-" popis školního okresu Plzeňska "
 průvodce         : Po  České republice - Křivoklátsko
 Karel Kuklík    : CHKO- Český kras
 Augustin Sedláček   : O českých a moravských hradech
informační panely v jednotlivých lokalitách
informační panely na naučných stezkách
Jiří Čížek,Jaroslav Kos,Hugo Šantl  : Oblastní turistický průvodce---Rakovnicko a Zbirožsko
vodácký průvodce --Berounka
brožura              : Pamětní síň Oty Pavla - Přívoz Branov 
David Venclík    : Mořina -Historická sonda
Sborník             :  Český kras  - www.ceskykras.ochranaprirody.cz
brožura             :  památky a historie obce Svatý Jan pod Skalou- vydala Svatojánská společnost.
Zelené stránky CHKO - Český kras
Jan Čáka          :   Střední Brdy- krajina neznámá
Jan Čáka          :   Toulání po Brdech
Ministerstvo obrany České republiky 2006  :  Vojenské újezdy Armády České republiky
Josef Šefl          :   Povídání o Brdech
J. Andere-V. Švábek    - Strašické hrady
Josef Pavel        :  Pověsti českých hradů a zámků
M.Martínek ,B Zeman  : Sborník-Český kras, článek Dráhy Českého krasu 
Viktor Palivec : Hájemství zelené
doc.RNDr Stanislav Opluštil Rh.D a RNDr Josef Pšenička Ph - České Pompeje
Miloslav Bělohlávek a kol. :Hrady,zámky a tvrze v Čechách na Moravě  a ve Slezsku
Největší dárek,který můžeš někomu dát, je Tvůj čas,
protože když někomu daruješ svůj čas,
daruješ mu kousíček svého života,
který už nikdy nevrátíš.......

I ve vzpomínkách je nutné udělat občas úklid. Vyměnit zbytečné, spálit chmurné,oprášit příjemné a vyleštit radostné zážitky své minulosti.
Tuto radu nám dává  Antale France
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one